Dużo podróżujesz i często wymieniasz walutę? Zależy Ci na błyskawicznych transakcjach, bo zwyczajnie nie masz czasu na stanie w kolejkach? A może największym priorytetem jest dla Ciebie oszczędność? W takim razie powinieneś przyjrzeć się ofercie kantorów internetowych, które gwarantują możliwość wymiany waluty z dowolnego miejsca na świecie.

Każdego z nas chociaż raz w życiu spotkała awaryjna sytuacja – podczas zagranicznego wyjazdu pilnie potrzebujemy gotówki, ale nie możemy znaleźć żadnego punktu wymiany walut. Sytuacja bez wyjścia? Niekoniecznie. Z pomocą przychodzą nam kantory internetowe, dla których ograniczenia praktycznie nie istnieją – umożliwiają one kupno waluty bez ruszania się z hamaka lub koca na plaży.

Jak to działa?

Zasada działania e-kantorów jest bardzo prosta. Potrzebujemy jedynie dwóch kont, z których będziemy przelewać środki – złotowego oraz walutowego. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się w serwisie wystarczy zarezerwować wybrany przez siebie kurs i przelać złotówki do indywidualnego portfela na platformie. Kolejnym krokiem jest wypłata środków na konto walutowe. To dziecinnie proste, maksymalnie bezpieczne i wyjątkowo opłacalne – pieniądze mogą znaleźć się na naszym rachunku nawet w ciągu kilkunastu minut, wszystko zależy oczywiście od czasu księgowania się środków. Na polskim rynku istnieje kilkanaście kantorów internetowych, a zasada działania większości z nich jest podobna. Wymiana walut jest intuicyjna i przebiega bardzo sprawnie, a my nie musimy szukać kantoru i stać w niekończących się kolejkach. Serwisy online działają przez 24 godziny na dobę, wykorzystują profesjonalne zabezpieczenia, stosowane przy większości transakcji internetowych i zapewniają klientom maksymalną wygodę.

Czy to się opłaca?

Szybka obsługa i możliwość wymiany walut bez wychodzenia z domu to jednak nie wszystko – niezwykle istotnym czynnikiem jest także opłacalność całej transakcji. Również pod tym względem e-kantory nie mają sobie równych. Serwisy wymiany walut online gwarantują nawet kilkanaście razy niższy spread niż stacjonarne kantory i banki, nic więc dziwnego, że stają się coraz bardziej popularne wśród klientów. Wyjeżdżasz na urlop, planujesz podróż w celach zarobkowych, a może masz zupełnie inne plany? Już teraz sprawdź kursy walut online i dokonaj korzystnej transakcji!