Piękne i niezwykle młodo wyglądające aktorki są podziwiane przez rzesze fanów. Gładka twarz w dojrzałym wieku to jednak rzadkość – dziś wiele osób wspomaga naturę poprzez specjalistyczne zabiegi. Botoks to najbardziej popularna metoda spektakularnego odmładzania skóry.

Skóra u kobiet jest cieńsza, niż u mężczyzn i łatwiej podlega wpływom czasu. Kuracje kremami i wyszukanymi maseczkami kosmetycznymi są pomocne: mogą nawilżać i napinać skórę, jednak ich działanie jest mocno ograniczone. Trwałe i radykalne likwidowanie zmarszczek jest obecnie możliwe i to stosunkowo szybko.

Niezwykłe właściwości

Botoks to popularna nazwa toksyny botulinowej. Lekarze zauważyli dodatkowy efekt działania tej substancji podczas leczenia pacjenta cierpiącego na porażenie twarzy. Zmarszczki zaczęły znikać. Od tego momentu botoks na stałe zagościł w ofercie klinik medycyny estetycznej. Przeczytaj także o innym, odmładzającym zabiegu: https://urodaizdrowie.pl/plastyka-powiek-odzyskaj-mlode-spojrzenie

Zabieg botulinowy polecany jest osobom w średnim wieku, które mają silnie zaznaczoną mimikę twarzy. Wprowadzona w skórę substancja łagodzi rysy, prostuje m.in. bruzdy na czole, kurze łapki w okolicach oczu i tzw. lwie zmarszczki. Ilość podawanego preparatu jest każdorazowo dostosowywana do warunków anatomicznych danej osoby. Dobrze zrobiony botoks nie tworzy maski, wygląd twarzy jest więc naturalny i świeży. Botulina ogranicza kurczenie się drobnych mięśni twarzy, które pozostają rozluźnione. Preparat zaczyna działać po 2-3 dniach, pełny efekt można zaś zaobserwować po ok. 2 tygodniach od aplikacji.

Konsultacja

Przed zabiegiem przeprowadza się szczegółowy wywiad, by wykluczyć przeciwwskazania. Nie można korzystać z botoksu m.in. w takich przypadkach jak:

  • Ciąża

  • Okres karmienia

  • Choroby serca

  • Schorzenia układu nerwowego

  • Choroby autoimmunologiczne

  • Zażywanie antybiotyków aminoglikozydowych

  • Przyjmowanie niektórych leków

Przywróć skórze promienny wygląd w sposób bezpieczny! Skorzystaj z usług cenionego specjalisty na https://www.tourmedica.pl.