Pożyczanie pieniędzy, wraz z rozwojem Internetu, staje się coraz prostsze. Formalności ograniczone są do minimum, nie potrzebujemy legitymować się umową o pracę ani stać w kolejkach. Wszystkie formalności można załatwić nawet w kwadrans.

Jakie formalności niezbędne są przy pożyczce?

Jeśli decydujemy się na pożyczkę-chwilówkę, w instytucji niebankowej, to będziemy musieli dokonać tylko kilku niezbędnych spraw formalnych. Tradycjonaliści mogą udać się z dowodem osobistym do punktu pożyczkowego, znacznie szybciej i wygodniej jest jednak wziąć pożyczkę przez Internet. Na stronach, takich jak viasms.pl, można uzyskać kredyt w minimalnym czasie, niezbędnym do podjęcia decyzji kredytowej.

Jakie dokumenty będą potrzebne?

Aby wypełnić wniosek o pożyczkę, należy podać imię, nazwisko, adres, numer PESEL oraz numer telefonu. Jeśli bierzemy pożyczkę przez Internet – również numer konta bankowego, na który zostanie przesłana kwota udzielonego kredytu. Przy większych pożyczkach możemy zostać poproszeni o wyciągi z banku – historia wpływów jest niezbędna, by ustalić naszą zdolność kredytową przez firmę pożyczkową.

Ile to wszystko trwa?

Wypełnienie wniosku to najwyżej kilka minut. Decyzja o udzieleniu pożyczki jest podejmowana niezwłocznie, więc nawet po kwadransie możemy cieszyć się dodatkową kwotą na naszym koncie.

Jeśli bierzemy pożyczkę w danej instytucji po raz pierwszy, najprawdopodobniej zostaniemy poproszeni o wykonanie przelewu weryfikacyjnego w wysokości jednego grosza, aby potwierdzić nasze dane. Czas niezbędny na dotarcie przelewu z naszego konta na konto firmy pożyczkowej oczywiście może wydłużyć cały proces. Podobnie jest, gdy czekamy na przelew od pożyczkodawcy. Jeśli posiadamy konto w tym banku, w którym ma konto firma pożyczkowa, pieniądze docierają do odbiorcy błyskawicznie.

Czas niezbędny do otrzymania pożyczki może również wydłużyć konieczność przesłania przez nas wyciągów z banków. Jeśli dysponujemy kontem internetowym, to taki wyciąg możemy pobrać z historii naszych operacji właściwie w kilka sekund. Dodatkowo niezbędny jest czas, w którym konsultant firmy pożyczkowej ocenia naszą zdolność kredytową. W praktyce otrzymanie szybkiej pożyczki internetowej trwa więc od kilkunastu minut do nawet kilku dni, jeśli musimy długo czekać na realizację przelewu.