W przypadku, kiedy dostrzegamy u swojego dziecka początki przeziębienia, powinniśmy natychmiast reagować. Potem może być tylko gorzej, a ewentualne powikłania to coś, do czego żaden odpowiedzialny rodzic nie chciałby dopuścić. Skuteczne lekarstwo może w mgnieniu oka uchronić przed najgorszym.

Zawsze zaczyna się niewinnie

Niewiele potrzeba, by maluch rozchorował się na dobre. Zwykle wszystko zaczyna się od małego kichnięcia. Z czasem widać rozwój infekcji, którą nie zawsze można łatwo przezwyciężyć. Później widoczny jest wzrost temperatury i kichnięcia, które zwiastują katar. W normalnych przypadkach wszystko powinno ustąpić po kilku dniach. Jeżeli jednak katar utrzymuje się znacznie dłużej, wtedy konieczne może być pójściem z maluchem do lekarza rodzinnego i przebadanie pod kątem zatok. Charakterystyczny ból głowy w okolicach czoła i nasady nosa najczęściej zwiastuje stan zapalny. Nieleczony może przerodzić się w dużo poważniejszą chorobę. Dlatego zadaniem rodzica jest jak najszybsza reakcja na zaistniałą sytuację. Nie zawsze musi to być wizyta u lekarza, bo w początkowej fazie można bez obaw podjąć leczenie we własnym zakresie. W aptekach nie ma obecnie problemu z dostępnością syropu na zatoki dla dzieci. Takie leki bez recepty zaskakują wysoką skutecznością. Wystarczy więc stosować się do zaleceń w dołączonej do nich ulotce i czekać na efekty. Jeżeli widoczna będzie poprawa, trzeba kontynuować leczenie w ten sposób, aż do całkowitego wyzdrowienia dziecka.

To musi dać pożądane efekty

Syrop na zatoki dla dzieci ma specyficzny skład, który decyduje o jego działaniu. W sprzedaży dostępne są jego wersje adresowane do różnych grup wiekowych, począwszy od trzeciego roku życia. Jego zawartość to m.in.: ekstrakt z korzenia pelargonii afrykańskiej, bromelaina, ekstrakt z korzenia goryczki, ekstrakt z kwiatów dziewanny, ekstrakt z liści Andrographis paniculata, ekstrakt z kwiatów czarnego bzu, witamina C. Taki syrop na zatoki dla dzieci może być przyjmowany przez dzieci od 3 roku życia i starsze. Dzienna dawka uzależniona jest od wieku. Żeby jednak maluch był skłonny przyjąć taki lek, jego smak nie może być odpychający. Dlatego ma on najczęściej wyczuwalną, słodką nutę, która odpowiada gustom smakowym przeciętnego dziecka. Warto mieć na uwadze to, że zatoki powinno się możliwie szybko i całkowicie wyleczyć, ponieważ powikłania po stanie zapalnym mogą być bardzo poważne. W konsekwencji mogą prowadzić do np. zapalenia opon mózgowych, ropnia mózgu, czy zapalenia gałki ocznej. Raczej żaden rodzic nie chciałby, żeby jego dziecko musiało przechodzić przez coś tak ciężkiego.

Nie obawiaj się naturalnego syropu na kaszel

Poza katarem jest jeszcze coś, co często nie daje nam spokoju i często bywa objawem choroby. Kaszel jest reakcją odruchową występującą w wyniku podrażnienia zakończeń nerwowych w błonie śluzowej górnych dróg oddechowych. Kiedy dopada dziecko, trzeba reagować jak najszybciej, gdyż najczęściej zwiastuje nadejście choroby takiej jak np. grypa. Wyróżnia się dwa rodzaju kaszlu: suchy i mokry. Istnieje wiele metod jego leczenia, które są na ogół dość skuteczne. Przede wszystkim trzeba mieć świadomość, że niekoniecznie trzeba z taką dolegliwością u dziecka od razu udawać się do lekarza rodzinnego. Na początku warto sięgnąć po naturalny syrop na kaszel, który powinien szybko przynieść pożądaną ulgę. Lek o bezpiecznym składzie dostępny jest w aptekach bez recepty. Przed podaniem go dziecku należy zapoznać się z ulotką, która informuje o dawkowaniu w zależności od wieku. Niezależnie od pory roku dobrze mieć w zapasie naturalny syrop na kaszel, bo najmłodszych dopada średnio kilka razy w roku.

Rozwój medycyny i branży farmaceutycznej sprawił, że obecnie nie mamy problemów z dostępnością leków na większość popularnych schorzeń, które mogą doskwierać naszemu potomstwu. Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z naturalnym syropem na kaszel, czy też z syropem na zatoki dla dzieci, możemy być pewni, że są w pełni bezpieczne. Na stronie: http://akademianiechorowania.pl/produkty/ znajdziemy szczegółowe informacje na temat tych medykamentów.