Najbardziej wyczekiwana noc w roku wymaga odpowiedniej oprawy. Niezależnie jednak od tego, gdzie planujemy zabawę oraz jakie czekają na nas atrakcje równie istotne jest dopasowanie stroju do okazji. Oczywistym jest, że inaczej będziemy się prezentować na stoku narciarskim, a inaczej na balu czy też imprezie w bardziej kameralnym gronie. Kreacje na sylwestra powinno jednak łączyć jedno – efektowność. Jak ją osiągnąć w sezonie 2016?

Kreacje na Sylwestra 2016/2017

sylwester-sukiernkaKreacje na Sylwestra 2016/2017 utrzymane są w stylu kobiecym i eksponującym ciało. Chętnie wykorzystywanym przez projektantów materiałem pozostaje aksamit. W niektórych kolekcjach pojawiają się również skórzane sukienki. Istotne jest także wykończenie – modne są jak co roku cekiny, ale też duże falbany czy koronki – dodające szyku nawet najprostszym krojom. Wśród dominujących kolorów znajduje się oczywiście czerń, ale również złoto, burgund czy modny w ostatnich miesiącach fiolet bądź indygo. Do najpopularniejszych stylizacji należą te utrzymane w nieco gotyckim stylu, jak również barokowe, pełne przepychu kreacje. Zamiast jednolitej sukienki można też wybrać spódnicę – na przykład z piór, a do niej dopasować prostą, czarną bluzkę. Istotne, by całość była dopasowana do figury – mieniące się, obfitujące w dodatki kreacje będą dobrze prezentować się na szczuplejszych paniach, natomiast te o pełniejszych kształtach z pewnością lepiej będą wyglądać w klasycznych krojach i ciemniejszych barwach.

Dodatki kreacja

indygo-sukiernka-sylwesterWbrew pozorom efekt rodem z wybiegu wcale nie musi się wiązać z bardzo wysokim kosztem. W sieciówkach nie brakuje ubrań, które odpowiednio zestawione pozwolą się wyróżnić. Warto też poświęcić więcej czasu na wybór dodatków – niekoniecznie trzeba od razu wydawać krocie – czasami dawno zapomniany wisiorek może stanowić efektywne zwieńczenie stroju, a broszką można ozdobić nienoszoną od lat aksamitną torebkę.

Fryzura

Elementem, którego nie należy lekceważyć jest także fryzura. Powinna komponować się ze strojem – asymetryczne upięcia, naturalne fale czy elegancki kok przydadzą blasku każdej z propozycji.

Garnitur sylwester

Jak natomiast do partnerek powinni dopasować się panowie? Tutaj dominuje bardziej klasyczna elegancja. Garnitury o prostym kroju, na większe wyjścia – smoking, a nawet frak. Dobrym pomysłem pozostaje dopasowanie koloru koszuli bądź krawata do tonacji w jakiej utrzymana jest kreacja towarzyszki. Oczywiście nie jest to najistotniejsze – przede wszystkim warto jednak zwracać uwagę na detale. O ile u pań nie obowiązuje już zasada, że buty i torebka powinny być w jednym odcieniu, to panowie powinni dobrać pasek i obuwie w jednolitym stylu.