W dzisiejszych czasach nie tylko nastolatki noszą aparaty ortodontyczne. Coraz częściej to właśnie osoby dorosłe decydują się na podjęcie leczenia. To bardzo dobra sytuacja, ponieważ każdy z nas powinien dać sobie szansę na posiadanie zdrowego zgryzu.

Piękne zdrowe zęby i równy śnieżnobiały uśmiech to zalety każdej osoby. Są synonimem powodzenia zawodowego, dlatego szczególne osoby osiągające sukcesy biznesowe decydują się na rozpoczęcie leczenia. To bardzo dobra sytuacja, ponieważ równy zgryz nie jest wyłączne zaletą estetyczną, ale przede wszystkim objawem zdrowa.

Jakie rodzaje aparatów korygujących wady zgryzu są obecnie dostępne? Ile może trwać całe leczenie wady zgryzu? Czy jest górna granica weku na założenie aparatu?

Do najbardziej znanych aparatów ortodontycznych zaliczamy tzw. druciaki. Są one stosowane od kilkunastu lat. Coraz bardziej popularne stają się inne modele, czyli aparaty estetyczne, które nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Dla osób, którym wyjątkowo zależy na tym, by aparat ortodontyczny w ogóle nie był zauważany przez inne osoby stworzono aparaty wewnętrzne, zakładane od wewnętrznej strony zębów, jednak warto wiedzieć, że nie można ich stosować w każdym przypadku. Zazwyczaj całe leczenie ortodontyczne trwa około dwóch, trzech lat. Na początku wykonuje się typowe zabiegi stomatologiczne, czyli wypełnianie ubytków czy usuwane kamena. To bardzo ważne, ponieważ w takce noszenia aparatu ortodontycznego leczenie próchnicy będzie utrudnione.

Osoby, które założą sobie aparat ortodontyczny musza też liczyć się z tym, ze konieczna będzie szczególna dbałość o higienę jamy ustnej. Dentysta zalec m specjalne szczoteczki, które pozwolą wyczyścić zakamarki miedzy aparatem a zębami. Zalecane jest myce zębów po każdym posiłku oraz dodatkowo przed snem.

Listę polecanych gabinetów ortodontycznych można sprawdzić na portalu internetowym tourmedica.pl. Gorąco polecamy!