Istnieją festiwale muzyczne – istnieją też imprezy legendarne. Do tych drugich niewątpliwie można zaliczyć odbywający się od 1995 roku Przystanek Woodstock. 2016 rok nie będzie wyjątkiem – po raz kolejny wydarzenie odbędzie się dzięki Fundacji WOŚP a także sponsorom, a uświetnią je liczne krajowe, oraz zagraniczne zespoły, w tym – debiutanci. Przystanek, podobnie jak w ubiegłych latach, odbędzie się w Kostrzynie nad Odrą, a dla publiczności oraz artystów udostępnione będą cztery sceny.

Przez dwie dekady na scenach Przystanku Woodstock można było podziwiać m.in. takie grupy ze spectrum szeroko pojętego rocka oraz innych gatunków muzycznych, jak: Within Temptation,  Black Label Society,  VOO VOO, Decapitated, Die Toten Hosen, Machine Head, Anthrax, Ugly Kid Joe, Guano Apes, Pidżama Porno, Sabaton, Papa Roach, Prodigy, Type O Negative, Dog Eat Dog, Dżem, Hey, Coma, T. Love, Farben Lehre, Sweet Noise i wielu innych. Warto zaznaczyć, iż Przystanek Woodstock promuje też nowych artystów – przed każdym wydarzeniem Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizuje przesłuchania zespołów, które mają szansę zaprezentować swoje umiejętności przed zróżnicowaną oraz niezwykle liczną publicznością. Wystarczy wysłać demo oraz liczyć na odzew organizatorów.Przystanek Woodstock

Przystanek Woodstock to jednak nie tylko muzyka, ale również spotkania. Nieodzowny element stanowi tutaj Akademia Sztuk Przepięknych, w ramach której odbywają się dyskusje z osobami zaangażowanymi w działalność telewizyjną, dziennikarską, ale też polityczną. Również w tej sferze dopisuje frekwencja – publiczność na Przystanku Woodstock należy bowiem do niezwykle zróżnicowanych, ale i wspierających określone inicjatywy. Bardzo istotna jest kwestia bezpieczeństwa. Gwarantowane jest ono zarówno przez profesjonalną ochronę, policję, jak i wolontariuszy. Agresywne zachowania w sytuacji, gdy spotyka się wiele osób z różnych środowisk bywają nieuniknione, niemniej jednak na festiwalu są doskonale opanowywane. Warto zaznaczyć, że do głównych idei należy również walka z dyskryminacją wszelkiego rodzaju, a zwłaszcza z rasizmem. Jej dobitnym wyrazem pozostaje organizowany przez Stowarzyszenie „Nigdy Więcej” turniej gry w piłkę nożną (o randze Antyrasistowskich Mistrzostw Polski). Odbywa się on od roku 2001 i stanowi sporą atrakcję.