Promocje bankowe najczęściej są organizowane dla nowych klientów. Można dzięki nim skorzystać z różnych atrakcyjnych premii, a nawet zdobyć nagrody pieniężne. Bez wątpienia warto z tej możliwości skorzystać, ale należy pamiętać, że celem takich akcji jest zwiększenie przychodów banku. Oczywiście w promocji oferowane są wyłącznie wybrane produkty, czyli najczęściej osobiste i firmowe konta bankowe, lokaty bankowe czy karty kredytowe dla osób fizycznych i firm. Tym sposobem można łatwo „złowić” nowych klientów, którzy nie są zadowoleni z usług banku, z którego korzystają dotychczas czy po prostu liczą na atrakcyjne rabaty.

Promocje bankowe – czy warto z nich korzystać?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że chociaż promocje służą głównie do pozyskiwania nowych klientów, to istnieje możliwość, aby na nich trochę zarobić. Osoby, które są w temacie, potrafią rocznie na samych promocjach zarobić nawet ponad 1500 złotych i to niewielkim kosztem. Jednak, aby było to możliwe, potrzebna jest wiedza i czas – konkretne informacje o promocjach można znaleźć m.in. na stronie pozyczkowy-portal.pl. Czasochłonne jest zwłaszcza wysyłanie wniosków i dokumentów, ale konieczne jest również pilnowanie terminów. Banki często dopłacają do interesu, aby na dłużej pozyskać danego klienta – jednak nie ma się co łudzić, ponieważ w dłuższej perspektywie bank wychodzi na plus. I nie chodzi tu o same opłaty, ale także o różnego rodzaju depozyty, które zostają złożone w ramach akcji promocyjnej.

Jak zarobić na promocjach bankowych?

Pieniądze na kontach klientów są dla banków niezwykle cenne, ponieważ ich obroty są uzależnione właśnie od tego, ile pieniędzy znajduje się na kontach. Co więcej, zdecydowana większość klientów otwiera konta i lokaty nie tylko na czas obowiązywania promocji – większość z nich, aż 95%, wiąże się bankiem na znacznie dłużej. Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, że promocje bankowe to nie tylko sposób na pozyskanie nowych klientów, ale także świetna okazja, żeby zarobić. Jednak, aby tak było, trzeba dokładnie przeczytać regulamin. Warto też pamiętać, że oferowane przez banki premie dla osób fizycznych, w kwotach nieprzekraczających 760 zł, są zwolnione z podatku. Zobacz również: Promocje bankowe – co oferują banki dla nowych klientów?