Przenieśmy się na moment do dalekiej Japonii. To właśnie tam olej z kryla stanowi ważny składnik diety od pokoleń. To jedna z odpowiedzi na pytanie o długowieczność tamtejszego społeczeństwa. Warto skorzystać z dobrych doświadczeń tamtejszej kultury i wprowadzić suplement diety olej z kryla do swojego jadłospisu. Jakie są właściwości tego zdrowego tranu? Kto skorzysta na suplementacji? Oto kilka ciekawostek.

Na co olej z kryla – kto skorzysta na suplementacji?

Na tranie z kryla, czyli z zupełnie niepozornego skorupiaka żyjącego w czystych, arktycznych wodach, skorzysta praktycznie każdy. Jest on odpowiednikiem zdrowych tłuszczów, które powinny trafiać do nas wraz z pokarmem, na który składają się ryby i stworzenia morskie. Niestety nasza dieta jest pod tym względem wyjątkowo uboga. A szkoda, bo ograniczamy w ten sposób dostawy kwasów omega-3 i omega-6. Co ciekawe te zdrowe kwasy tłuszczowe w tranie z kryla mają postać fosfolipidów, a więc są o wiele lepiej przyswajalne niż kwasy omega zawarte w rybach (gdzie występują pod postacią trójglicerydów).

Olej z kryla będzie dobrym suplementem diety dla osób, które potrzebują uregulować poziom cholesterolu. Wysoki poziom astaksantyny w tranie z kryla gwarantuje silne działanie przeciwutleniające. Zmniejszany zostaje stres oksydacyjny, a zatem minimalizuje się ryzyko powstawania stanów zapalnych, które uznaje się za sprzyjające zmianom nowotworowym. Kwasy omega są nieocenione w diecie dzieci i osób starszych. Dlaczego? Otóż przyjmując regularnie suplement diety olej z kryla, poprawia się koncentracja i zdolności zapamiętywania, dzieci mają więcej energii, a osoby starsze wykazują witalność i gotowość do działania. Zapoznaj się z olejem z kryla KenayAG: sklep.kenayag.com.pl/76-olej-z-kryla-nko-30-kapsulek.html

Olej z kryla od KenayAG

Profilaktyczne działanie oleju z kryla – KenayAG

Wiemy już, że olej z kryla ma wielokierunkowe działanie i potrafi znacząco zwiększyć komfort życia u osób w każdym wieku. Suplement ten pozwala uchronić się przed wieloma przykrymi dolegliwościami, m.in.: udarem i chorobami wieńcowymi, chorobami autoimmunologicznymi, osteoporozą, nowotworami (piersi, prostaty, okrężnicy), a także reumatoidalnym zapaleniem stawów. Czy dodanie do diety potraw rybnych wystarczy na zaspokojenie zapotrzebowania naszego organizmu na kwasy omega?

Tajemnica efektywności oleju z kryla ukryta jest w fosfolipidowej budowie kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6. W przeciwieństwie do trójglicerydów, lipidy przypominają budową zewnętrzne struktury komórkowe, są także odporne na działanie enzymów trawiennych i częściowe utlenianie. Oznacza to, że po przyjęciu suplementu pokona on dzielnie cały układ trawienny, a następnie trafi do poszczególnych komórek, które odżywi. Szacuje się, że dla optymalnego efektu suplementacji olejem z kryla należy przyjmować 600 mg na dobę (dwie tabletki dla osób dorosłych). W sklepach występuje również wersja oleju z kryla dla dzieci i młodzieży.

Olej z Kryla
KenayAG sp.j. Import suplementów diety. Grzegorek A. i Wspólnicy
Częstochowska 25, 62-800 Kalisz