Korzystasz ze smartfona jedynie do wysyłania wiadomości, dzwonienia i sprawdzania mediów społecznościowych? To błąd, ponieważ istnieje szereg aplikacji, za pomocą których poznasz świat oraz otaczającą cię przyrodę. Sprawdź zatem, jakie aplikacje warto zainstalować i korzystaj ze swojego telefonu jak z mobilnej encyklopedii.

Wyobrażasz sobie dzień bez smartfona? Urządzenia te towarzyszą nam w codziennej pracy i rozrywce i w gruncie rzeczy trudno bez nich normalnie funkcjonować. Warto jednak zdać sobie sprawę, jakie możliwości dają nam te urządzenia. Ekran smartfona może bowiem zastąpić laboratorium naukowe i pomóc ci poznawać świat. Wystarczy, że pobierzesz je na urządzenie, a każdy dobry smartfon, stanie się twoim przewodnikiem po świecie nauki.

Spacer wśród gwiazd

Patrząc w wieczorne niebo, zastanawia się, jakie konkretnie gwiazdy i konstelacje widzisz? Teraz nie musisz już snuć domysłów i łamać sobie głowy – wystarczy, ze zainstalujesz na telefonie jedną z najpopularniejszych aplikacji astronomicznych, czyli Star Walk 2. Pozwala ona na skanowanie obrazu nieba, a przez to na dokładny podgląd widzianych gwiazd. Dodatkowo program informuje o nadchodzących zjawiskach astronomicznych oraz jest niewyczerpaną bazą wiedzy na temat ciał niebieskich.

Nauka na ekranie smartfona

Ogród w smartfonie

To gratka dla wielbicieli roślin i botaniki. Smartfony są wyposażane w coraz to lepsze aparaty. Dzięki nim można wykonać dobrej jakości zdjęcie nawet bardzo małych obiektów np. drobnych płatków kwiatów. Takie zdjęcie z kolei po zainstalowaniu np. aplikacji Plant Net pozwoli ci rozpoznać daną roślinę. Identyfikację roślin można przeprowadzić na podstawie zdjęć liści, kwiatów oraz owoców. Po jej zainstalowaniu spacer po łące lub lesie na pewno już nie będzie taki sam.

Podsłuchiwanie ptaków

Jeśli często zachodzisz w głowę, jaki to ptak śpiewa na pobliskim drzewie, możesz o to zapytać aplikację Warblr. Program ten powstał we współpracy z badaczami uniwersyteckimi i na podstawie zarejestrowanego nagrania dźwiękowego, rozpoznaje głosy ptaków. Aplikacji możesz zaufać, ponieważ poprzez określenie twojej lokalizacji, zawęża grono potencjalnych gatunków do tych, które występują w twoim regionie.

Nauka na ekranie smartfona

Lekcja anatomii

Z kolei, jeśli kiedyś marzyłeś o tym, aby zostać lekarzem, ale twoja droga zawodowa potoczyła się inaczej, wciąż możesz zgłębiać tajniki ludzkiego ciała. Pomoże ci w tym aplikacja Visual Anatomy. Program ten to wyjątkowy przewodnik, w którym na licznych grafikach 3D możesz z bliska przyjrzeć się kościom, mięśniom i organom wewnętrznym.

Powtórka z historii

Na koniec coś dla fanów dawnych czasów i przeszłości. Aplikacja Historykon to nie tylko świetna pomoc dla uczniów, którzy zdobywają kolejne szczeble edukacji szkolnej. To także gratka dla prawdziwych miłośników historii. Aplikacja jest bowiem ogromnym źródłem ciekawie podanych faktów zebranych w różne grupy tematyczne. Historykon jest prosty w obsłudze, a przyjazny interfejs dodatkowo sprawia, że korzystanie z programu jest jeszcze fajniejsze.