Marzysz o zgrabnej figurze, jednak dieta i ćwiczenia nie przynoszą oczekiwanych efektów? Być może odpowiedzią na Twoje potrzeby jest zabieg modelowania sylwetki!

Jak wygląda i na czym polega modelowanie sylwetki?

Zabieg modelowania sylwetki to innymi słowami zabieg wyszczuplający, polegający na niszczeniu tkanki tłuszczowej bez użycia skalpela. Za pomocą różnych metod komórki tłuszczowe zostają rozbite, a uwolniony tłuszcz jest usuwany naturalnie przez organizm.

Modelowanie sylwetki jest dokonywane w gabinetach medycyny estetycznej. Najlepsze z nich znajdziesz na Moment.pl – to tu zgromadzeni są wszyscy specjaliści z branży hair&beauty. Ponadto za pomocą portalu możesz od razu zarezerwować wizytę online!

W kwestii dbania o urodę zawsze należy oddawać się w pewne ręce. Najlepsza kosmetyczka i fryzjer w Katowicach? Wiemy, jak ich znaleźć!

Jakie są sposoby modelowania sylwetki?

Zazwyczaj komórki tłuszczowe, których najbardziej chcemy się pozbyć, kryją się w warstwie podskórnej. Aby je rozbić na drobniejsze cząsteczki, można wykorzystać różne metody modelowania sylwetki, m.in. lipolizę chemiczną, światło lasera lub fale ultradźwiękowe.

Efekt zawsze jest ten sam: zniszczenie komórek tłuszczowych w poddanych modelowaniu partiach ciała.

Co robić po zabiegu, by utrzymać jego efekty jak najdłużej?

Uwolniony w czasie zabiegu tłuszcz musi zostać naturalnie usunięty przez organizm. W zależności od tempa przemiany materii trwa to zazwyczaj ok. dwóch miesięcy. Aby ułatwić to zadanie swojemu organizmowi (przy okazji odciążając nieco wątrobę), na kilka tygodni przez zabiegiem i po zabiegu należy stosować dietę niskotłuszczową.

Trzeba pamiętać, że – niezależnie od wybranej metody – zabieg wyszczuplający nie jest formą odchudzania, ani magicznym sposobem na zniknięcie zbędnych kilogramów. Jeżeli nie będziesz się pilnować, tłuszcz powróci w tym lub innym miejscu! Żeby temu zapobiec trzeba przede wszystkim dbać o zachowanie równowagi pomiędzy ilością dostarczanej a zużywanej energii, co w dużym skrócie oznacza stosowanie racjonalnej diety i właściwą dawkę ruchu.