Moda zmienia się jak w kalejdoskopie – jednak jej ogromną zaletę stanowi fakt, że niektóre trendy są nie tylko przewidywalne, ale też pojawiają się cyklicznie. Typowe odcienie i kroje wiosennych, letnich czy jesiennych kreacji nie są zaskoczeniem dla osób zainteresowanych tendencjami z wybiegów. Modne kolory mogą jednak również zaskakiwać. Tak jest właśnie w sezonie obecnym, gdzie obok propozycji klasycznych można spotkać także mniej typowe.

Do najbardziej standardowych wyborów w kolekcjach wiosenno – letnich z pewnością można zaliczyć pastele. Rok 2017 nie będzie w tej kwestii odbiegał od poprzednich sezonów. Hitem pozostaną różne tonacje liliowego, błękitów, ale też pomarańczy czy żółci. Szczególnym powodzeniem będzie cieszył się koralowy, ale także odcienie maślane. Obok pasteli w spokojnej tonacji utrzymane będą także barwy ziemi, związane m.in. z trendem eco (np. u Stelli McCartney czy Jil Sander).

Modne kolory nawiązywać będą do tematyki tropikalnej. Tutaj uwaga skupi się głównie na odcieniach turkusowych, mniej lub bardziej wibrujących, lecz także bardziej tropikalnym granacie. Ciekawe uzupełnienie stylizacji w kolekcjach największych domów mody stanowi czerwień. To również nawiązanie do bollywoodzkiej stylistyki, acz nieco bardziej stonowanej w formie. Inną propozycję może stanowić odcień „greenery” czyli zgrabne połączenie zieleni i żółci, orzeźwiająca, ananasowa żółć w ciepłej tonacji, czy mieszanka pomarańczy i czerwieni. Zestawienie tak wyrazistych barw z pastelami może być naprawdę niekonwencjonalnym sposobem na interpretację aktualnych trendów. Widać je m.in. na wybiegach domu mody Chanel, Balenciaga czy Salvatore Ferragmo. W cień nie odsunie się także triumfujący w poprzednich miesiącach (również zimowych) odcień fuksji. Ta wyjątkowa barwa została wykorzystana m.in. przez projektantów Hermesa, Bottegi Venety czy Valentino. Popularne staje się również mieszanie różnych barw z palety róży.

Letnie inspiracje błękitem będą niezwykle różnorodne, to jednak nie jedyna droga dla fashionistek. Na salony i ulice dumnie wkroczą bowiem odcienie burgundu, antycznej róży czy oliwkowej czerni. Owszem, ostatnia z barw przewija się szczególnie przez kolekcje kreacji wieczorowych. Gustowne połączenie czerni z delikatną ciemną zielenią sprawdzi się zarówno na sukniach, jak i kombinezonach (które z mody nie wyjdą również w tym sezonie).

modne kolory 2017

Wśród dominujących trendów w biżuterii znajdą się natomiast: duże naszyjniki oraz kolczyki w oryginalnych kształtach (niekoniecznie z metali szlachetnych), chokery, kamienie naturalne (które zastąpią bardziej ekskluzywne formy). Można zatem powiedzieć, iż moda zaskoczy kolejną odsłoną eklektyzmu.