Medycyna estetyczna to jedna z najlepiej rozwijających się dziedzin medycyny. Korzystają z niej głównie osoby, które chcą z różnych powodów zmienić swój wygląd. Szeroka oferta – od korekcji nosa, poprzez niwelowanie zmarszczek, aż po modelowanie sylwetki – sprawia, że praktycznie każdy znajdzie zabieg idealny dla siebie. Jakie dokładnie zabiegi są godne uwagi? Czy z zabiegów medycyny estetycznej mogą korzystać wszyscy bez wyjątku?

Na czym polega operacja nosa kostnego?

Szeroka oferta – od korekcji nosa, poprzez niwelowanie zmarszczek, aż po modelowanie sylwetki – sprawia, że praktycznie każdy znajdzie zabieg idealny dla siebie. Jakie dokładnie zabiegi są godne uwagi? Czy z zabiegów medycyny estetycznej mogą korzystać wszyscy bez wyjątku?

Każdy z zabiegów medycyny estetycznej dostępny jest dla osób dorosłych, które są w pełni zdrowe. W zależności od rodzaju zabiegu istnieją też pewne ograniczenia. Z reguły z takich zabiegów nie mogą korzystać kobiety w ciąży, karmiące piersią czy osoby ze schorzeniami skórnymi czy chorobami układu krążenia. W dobrych klinikach przed wykonaniem zabiegu zawsze wykonywany jest wywiad z pacjentem, co pozwala na ustalenie zakresu działania lekarza oraz to, czy zabieg będzie mógł być faktycznie wykonany.

Jakie zabiegi pozwalające na modelowanie sylwetki są najpopularniejsze?

Do najpopularniejszych zabiegów pozwalających na modelowanie sylwetki z pewnością zaliczyć można:

– zabiegi ultradźwiękowe – podgrzewają one tkanki, co pozwala na szybsze odmłodzenie skóry oraz stymulację produkcji kolagenu, skóra staje się jędrniejsza, a zmarszczki zostają zniwelowane;

– lipoliza – zabieg polega na rozpuszczaniu tkanki tłuszczowej w partiach ciała, gdzie występuje jego nadmiar. Tkanka jest rozpuszczana przez substancje, jakie wprowadzane są do ciała, a później w naturalny sposób wydalana z organizmu;

– kriolipoliza – jest to zabieg polegający na walce z nadmierną tkanką tłuszczową przy pomocy zimna.

Wiele klinik i gabinetów medycyny estetycznej często specjalizuje się w określonych zabiegach. Dlatego warto wcześniej zapoznać się dokładnie z ich ofertą. Można to zrobić między innymi na stronie www.tourmedica.pl, gdzie oprócz informacji na temat klinik można znaleźć też przydatne wiadomości dotyczące samych zabiegów oraz ich kosztu.