Samoocena znacząco wpływa na jakość życia każdego z nas, szczególnie kobiet. Dlatego właśnie bardzo wiele osób decyduje się na przeprowadzenie zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, a nawet chirurgii plastycznej. Coraz popularniejsze stają się zabiegi liposukcji, przywracające wymarzoną sylwetkę poprzez skuteczne usunięcie nadmiaru tłuszczu z brzucha, pośladków, czy ud.

Wskazania do zabiegu

Zabiegowi może poddać się każda osoba, której nie udało się zlikwidować nadmiaru tłuszczu z pewnych partii ciała za pomocą specjalnej diety, ani ćwiczeń fizycznych. Najlepsze efekty uzyskuje się u osób młodych z niezbyt dużą nadwagą. Jednak liposukcję z powodzeniem wykonuje się również u osób po 50. roku życia. Zabiegu nie można wykonać, gdy pacjent cierpi na choroby układu krążenia, oddechowego, nadczynność tarczycy, cukrzycę i żylaki. Za pomocą liposukcji można pięknie wymodelować sylwetkę, usuwając nadmiar tłuszczu np. z brzucha, talii, ramion, łydek, czy pośladków.

Rodzaje liposukcji

Zabiegi odsysania tłuszczu można wykonać kilkoma sposobami. Lekarz, po przeprowadzeniu odpowiednich badań, wybiera najbardziej odpowiedni dla danego pacjenta. Każda z metod polega na wprowadzeniu w małe nacięcia na skórze metalowych rurek (kaniul), przez które odsysa się tłuszcz. Różnice polegają jedynie na sposobie, w jakim rozbija się tkankę tłuszczową. I tak np. w technice ultradźwiękowej, błony komórkowe tkanki tłuszczowej rozbija się ultradźwiękami, w metodzie laserowej wykorzystuje się energię lasera, w metodzie Wal – tkankę tłuszczową wypłukuje się za pomocą silnego strumienia specjalnego roztworu wodnego, itp.

Efekty po zabiegu

Widoczne efekty po zabiegu ujawniają się dopiero po upływie ok. 3 – 4 tygodni, kiedy zakończy się proces gojenia. Blizny po nacięciach są praktycznie niewidoczne, a uzyskane efekty – trwałe, tzn. tkanka tłuszczowa nie odnawia się. Wymodelowane części ciała sprawiają radość zarówno pacjentowi, jak i ich twórcy, czyli chirurgowi. Należy jednak pamiętać, że liposukcja nie jest metodą odchudzania i po zabiegu trzeba dbać o swoją zgrabną sylwetkę (zdrowa dieta, ćwiczenia fizyczne).

Gdzie najlepiej wykonać zabieg

Liposukcji można poddać się w różnych ośrodkach. Serwis www.tourmedica.pl oferuje około 1000 sprawdzonych klinik zlokalizowanych w całym kraju, podając również cenniki poszczególnych zabiegów oraz opinii pacjentów. W ośrodkach tych wykonuje się wiele różnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej.