Medycyna estetyczna jest coraz szerzej doceniana w dziedzinie upiększania. Zabiegi przeprowadzane w gabinetach są nie tylko dużo mniej kłopotliwe – z uwagi na szybkość, brak konieczności narkozy oraz długiej rekonwalescencji po przeprowadzonej procedurze. Laser frakcyjny ma niezwykle szerokie zastosowanie, o którym piszemy poniżej.

Laser frakcyjny jest nowoczesnym i niezwykle praktycznym urządzeniem. Co istotne – można korzystać z zabiegów nie tylko w gabinetach, ale także w domowym zaciszu. Urządzenie posiada niezwykle szerokie zastosowanie. Od usuwania problemów natury dermatologicznej oraz blizn po kuracje odmładzające, redukujące rozstępy czy cellulit. Istotnym jest, że zarówno zabiegi, jak i odpowiednie sprzęty należą do ogólnodostępnych produktów/ usług. Pamiętajmy, że laser frakcyjny to metoda, która pozwala na głęboką regenerację skóry a jednocześnie nie daje efektów ubocznych. Warto skorzystać z  profesjonalnych, funkcjonalnych modeli umożliwiających wielokierunkowe zastosowanie.

Jak działa laser frakcyjny? Podczas zabiegu naskórek pozbawiany jest wody dzięki specjalnemu promieniowaniu, które emituje głowica lasera. Energia wnika w skórę na dużą głębokość (rzędu 2 mm i więcej), dlatego też istnieje szansa na usunięcie uszkodzonych tkanek. Te regenerują się szybko, ponieważ ubytki nie są duże, w przeciwieństwie do korzystnych efektów. Laser frakcyjny można stosować jako narzędzie do: usuwania blizn – zarówno pourazowych, jak i po oparzeniach czy po trądziku, redukowania skutków fotostarzania, poprawiania jędrności skóry i usuwania zmarszczek, usuwania przebarwień, zmniejszania widoczności rozstępów, usuwania kaszaków, włókniaków czy brodawek a także spłycania zmarszczek. Naturalnie w każdym z tych przypadków będzie konieczna odmienna ilość zabiegów. Z reguły odmładzanie wymaga około 4 sesji natomiast by usunąć blizny konieczne jest od 3 – 6 zabiegów – w zależności od wielkości zmian. Koszty zabiegów są zróżnicowane, jednak należy przygotować się na wydatek rzędu kilkuset złotych.

Laser frakcyjny

Użycie lasera frakcyjnego nie jest niestety bezbolesne, niemniej jednak dolegliwość tę można zminimalizować przy pomocy specjalnej maści. Czy warto korzystać z tego typu zabiegów? Jeżeli dolegliwości dermatologiczne bądź brak jędrności skóry są dla nas problematyczne, to owszem. Laser gwarantuje widoczne efekty. Warto jednak uzupełnić ten rodzaj terapii o odpowiednie preparaty kosmetyczne, a także o dietę obfitującą w antyoksydanty.