Nie każda osoba ma szansę otrzymać pożyczkę w tradycyjnym banku. Mogłoby się wydawać, że wtedy nie ma już co liczyć na jakąkolwiek pomoc finansową. Nie jest to do końca prawdą, ponieważ na rynku są też oferty dla osób, które nie mogą dostać kredytu z tradycyjnego banku.

Kredyt z tradycyjnego banku – komu nie będzie przyznany?

Polskie banki niechętnie udzielają kredytów osobom, które nie mają wystarczającej zdolności kredytowej, bo na przykład mają zbyt duże wydatki i za małe zarobki. Albo pracują na umowach śmieciowych, które nie są przez instytucje finansowe postrzegane jako stałe i pewne źródła dochodu. Banki najczęściej udzielają kredytów osobom mającym umowy o pracę i to najlepiej na czas nieokreślony. A jak wiadomo, na naszym rynku wciąż nie jest to najpopularniejsza forma zatrudnienia.

Skąd wziąć pożyczkę, jeśli nie można dostać jej z klasycznego banku?

Takie osoby mogą jednak wnioskować o pożyczkę pozabankową. Firmy pozabankowe udzielają kredytów osobom zatrudnionym na umowach śmieciowych, utrzymujących się z alimentów, świadczeń socjalnych, rent czy mających dochód z innych źródeł. Dodatkowo takie firmy nie oczekują, że klient przedstawi im dokumenty potwierdzające otrzymywanie wynagrodzenia, bo są skłonne udzielić pożyczki nawet na ustne oświadczenie.

Czy zły BIK wyklucza możliwość wzięcia nowej pożyczki?

Wiele tego typu firm wyciąga pomocną dłoń także do osób, które mają złą historię kredytową, bo na przykład w przeszłości wzięły pożyczkę i nie spłacały jej terminowo lub nawet z tego względu mają zajęcie komornicze. Takie firmy po prostu nie sprawdzają baz dłużników lub nie sugerują się zamieszczonymi tam informacjami. Z tego typu oferty może skorzystać każda osoba pełnoletnia, mająca obywatelstwo polskie, posiadająca konto bankowe i numer telefonu do kontaktu.

Jeśli jesteś w takiej sytuacji, to zobacz aktualne pożyczki bez sprawdzania baz dłużników na pozyczkowy-portal.pl!