Kiedy nadchodzi jesień, paznokcie i dłonie potrzebują wyjątkowego traktowania. Aby utrzymać je w dobrej kondycji, powinnaś przestrzegać kilku prostych zasad i wprowadzić w swoje życie nowe nawyki. Dzięki nim będziesz mogła cieszyć się pięknymi, gładkimi, a przede wszystkim zdrowymi dłońmi i paznokciami. Jak zatem dbać o nie o tej porze roku?

Gdy nadchodzi jesień, paznokcie i dłonie nie mają łatwo

Niskie temperatury, zimny wiatr, rozpoczęty sezon grzewczy, który wysusza powietrze — to wszystko zwiastuje jesień. Paznokcie i dłonie nie reagują dobrze na żaden z tych czynników, wręcz przeciwnie — stają się przez nie podrażnione, przesuszone, a nawet pękają, tworząc piekące rany. Dlatego w sezonie jesienno-zimowym powinnaś postawić właśnie na ochronę przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi.

Pamiętaj przy tym, że dbanie o paznokcie jest tak samo ważne, jak pielęgnacja skóry dłoni. Kompleksowa ochrona jest możliwa, dzięki wykorzystaniu kilku prostych sposobów na odżywienie ich zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz.

Sposób na ochronę paznokci jesienią – lampa do żeli i hybryd

Mogłabyś pomyśleć, że manicure to nienajlepszy pomysł na jesień. Paznokcie mogą być przecież osłabione, a po co je dodatkowo obciążać? Okazuje się, że malując paznokcie, wzmacniasz je! Jeśli postawisz na manicure hybrydowy, lakiery utwardzą płytkę i pozwolą jej spokojnie rosnąć. Ich warstwa ochroni je również przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, które nie będą miały szansy zarysować ani uszkodzić płytki. Istotne znaczenie ma lampa do żeli i hybryd – zwróć uwagę na jej moc i kształt.

O paznokcie zadbaj także od wewnątrz, stawiając na zdrową i zrównoważoną dietę. Wzbogać ją w białko, biotynę oraz witaminy A i E. Znajdziesz je m.in. w kurzych jajach, fasoli, mięsie, łososiu, awokado, mleku i nabiale czy orzechach. Zawarte w nich składniki poprawią kondycję nie tylko Twoich paznokci, ale również skóry i włosów.

Jak dbać o skórę dłoni, gdy nadchodzi sezon jesienno-zimowy?

Kiedy tylko nadejdzie jesień, paznokcie i dłonie ukrywaj w ciepłych rękawiczkach. Pogoda w tym okresie potrafi być zdradliwa i nawet wtedy, gdy termometr nie wskazuje kilku kresek na minusie, osłabia skórę. Uważaj również w domu. Przed sprzątaniem i myciem naczyń, zakładaj zawsze rękawice ochronne. Dzięki temu unikniesz bezpośredniego kontaktu z detergentami, które są szkodliwe dla skóry.

Unikaj gorących kąpieli, które mogą ją wysuszać. Zamiast tego używaj letniej wody i mydła wzbogaconego o substancje odżywcze i nawilżające. Wyrabiaj w sobie nawyk częstego kremowania rąk, robiąc to po każdym ich umyciu. Stosuj produkty nawilżające, z dużą zawartością olejów. To szczególnie ważne, jeśli na co dzień często odkażasz dłonie płynami na bazie alkoholu.

Dbaj o paznokcie i dłonie kompleksowo

Nie ograniczaj swojej pielęgnacji tylko do jednego z naszych kroków. Stosuj je wszystkie lub wybierz kilka tych, które najbardziej Ci odpowiadają. Pamiętaj jednak, że im więcej starań włożysz w dbanie o swoje dłonie i paznokcie, tym one szybciej i bardziej odwdzięczą Ci się zdrowiem, gładkością i pięknym wyglądem.