Kosmetyki naturalne stają się coraz popularniejszą alternatywą dla produktów syntetycznych. Niestety znalezienie sklepu z dobrą ofertą kosmetyków naturalnych bywa ciężkie. Zazwyczaj albo ich nie ma, albo wybór jest wybiórczy. Radzimy, gdzie najlepiej kupować kosmetyki naturalne.

Gdzie kupować naturalne produkty pielęgnacyjne? Porównanie

1. Drogerie

Pierwszym miejscem, które przychodzi na myśl o kosmetykach, jest drogeria. Na rynku mamy kilka sieci drogeryjnych, jednak żadna nie posiada w swojej ofercie pokaźnej liczby kosmetyków naturalnych. Zazwyczaj są one sezonowe. Stała oferta naturalnych produktów nie zadowoli większości konsumentów pod wieloma względami.

Warto też podkreślić, że drogerie nakładają dużą marżę na sprzedawane produkty (nie tylko naturalne). Z tego powodu nie są najlepszym miejscem do kupowania kosmetyków.

2. Eko sklepy

Sklepy z ekologiczną żywnością lub sklepy zielarskie coraz częściej powiększają swój asortyment o naturalne kosmetyki. Wciąż – wybór nie jest bardzo duży, ale są to produkty certyfikowane i po prostu pewne. A cena? Niestety w wielu przypadkach jest zawyżona, chociaż to zależy już od sklepu.

Dość często w ekologicznych sklepach można natrafić natomiast na promocje. Warto więc zaglądać do nich regularnie.

3. Apteki

Apteki już jakiś czas temu zaczęły wzbogacać ofertę o przeróżne kosmetyki, również naturalne. W tym przypadku warto mieć się jednak na uwadze. W produktach dostępnych w aptece upatrujemy leczniczych właściwości, ale to zgubne.

Kosmetyki naturalne w aptekach są zazwyczaj powszechnie dostępne w innych miejscach i mają jedynie właściwości pielęgnacyjne. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że apteki sprzedają je po prostu drożej. Ponadto ustawienie kosmetyków w gablocie obok rzekomych leków nie jest wcale przypadkowe – ma przekonać konsumenta do tego, że to specjalistyczny produkt warty swojej dużej ceny.

4. Sklepy internetowe

Rozwiązaniem wielu wcześniej wspomnianych problemów mogą być sklepy internetowe. Dlaczego? Niewątpliwie nie brakuje w nich asortymentu. Zarówno specjalistyczne sklepy z produktami naturalnymi, jak i supermarkety online oferują wiele kosmetyków naturalnych. Ponadto nie są to jedynie najpopularniejsze marki, ale również te, które trudno jest znaleźć stacjonarnie.

Kolejną zaletą kupowania kosmetyków naturalnych w sklepach internetowych jest też cena. Zazwyczaj dość niska i konkurencyjna. Zalecamy jednak wyrobienie sobie nawyku porównywania ofert. Są też bowiem sklepy online, które zawyżają ceny.