Kruche i łamliwe paznokcie z tendencją do rozdwajania to coraz częsty problem. Pomimo tego, iż przykładamy coraz większą wagę do wzmacniania i upiększania paznokci, wygląd płytki paznokciowej pozostawia niekiedy wiele do życzenia. Szczególnie zauważalne jest to po zdjęciu manicure hybrydowego. Dlaczego tak się dzieje, skoro z założenia tego typu manicure powinien utwardzać płytkę paznokcia?

Jak manicure hybrydowy wpływa na paznokcie?

Manicure hybrydowy to obecnie najczęściej wybierana technika zdobienia paznokci. Ten sposób ich malowania zapewnia nienaganny efekt utrzymujący się co najmniej dwa tygodnie. Zapewnia to znaczną oszczędność czasu i brak konieczności częstego powtarzania zabiegu malowania paznokci. Ponadto traktowany promieniowaniem UV lakier tworzy warstwę ochronną, utwardzającą paznokcie i chroniącą je przed uszkodzeniami mechanicznymi. Zyskujemy zatem twarde paznokcie o nienagannym wyglądzie. Czy to oznacza, że manicure nie niszczy paznokci? Przede wszystkim – jest to zabieg dedykowany wyłącznie zdrowym paznokciom. Wykonanie hybrydy na paznokciach osłabionych, rozdwajających się, przebarwionych czy pokrytych bruzdami zapewne pogorszy ich stan. Spore znaczenie ma także sposób wykonania manicure hybrydowego. Zbyt mocne zmatowienie płytki przed nałożeniem lakieru, czyli zbyt energiczne jej ścieranie pilnikiem uszkadza paznokcie, czyni płytkę cieńszą i bardziej wrażliwą na uszkodzenia. Wiele kontrowersji wzbudza także konieczność zastosowania acetonowego zmywacza do paznokci, który może przesuszać płytkę paznokcia.

Manicure hybrydowy nie musi uszkadzać paznokci, musi być natomiast wykonany ostrożnie, a od czasu do czasu warto dać odpocząć paznokciom od tego typu zabiegów. A jeśli jednak dojdzie do uszkodzenia paznokci – czym wzmocnić paznokcie poddawane manicure hybrydowemu?

Czym wzmocnić paznokcie łamliwe i rozdwajające się?

W celu odbudowy płytki paznokciowej można z powodzeniem stosować domowe sposoby na wzmocnienie paznokci. Doskonałe efekty przynosi regularne wcieranie olejków w płytkę paznokciową. Można w tym celu użyć oliwy z oliwek, olejku rycynowego, a także:

– olejku ze słodkich migdałów

– oleju jojoba

– olejku z awokado

– oleju kokosowego

– oleju z wiesiołka

W płytkę paznokcia można także wcierać zawartość kapsułki z witaminami A i E. Doskonałe efekty przyniesie także aplikowanie na dłonie ciepłych maseczek – z oleju rycynowego, żółtka, parafiny. Oczywiście z powodzeniem sięgać można także po drogeryjne preparaty na twarde paznokcie – odżywki, olejki, kremy. Kluczem do skutecznej pielęgnacji paznokci jest systematyczność, a także unikanie czynników uszkadzających paznokcie, na działanie których jesteśmy narażeni każdego dnia. Mowa o długotrwałym moczeniu paznokci w wodzie, poddawaniu ich działaniu detergentów. Należy także pamiętać o delikatnym opiłowywaniu paznokci pilnikiem szklanym bądź papierowym, nigdy metalowym.

Witaminy na paznokcie – niezbędne uzupełnienie każdej pielęgnacji

Bez względu na to, czym zdecydujemy się wzmocnić paznokcie od zewnątrz, musimy zadbać także o ich odżywienie dietą i suplementami. Dostarczenie optymalnych ilości minerałów i witamin na paznokcie utwardzi płytkę paznokciową i zminimalizuje ryzyko kolejnych uszkodzeń. Nie bez powodu jednym z pierwszych objawów niedoborów pokarmowych jest pogorszenie kondycji włosów i paznokci. Dieta dla mocnych paznokci powinna uwzględniać przede wszystkim:

– źródła białka, takie jak ryby, mięsa, nabiał, strączki i orzechy

– pokarmy dostarczające kwasów omega 3: ryby, orzechy i oleje roślinne

– pokarmy bogate w witaminę C, takie jak natka pietruszki, cytrusy, pomidory czy papryka

– źródła witamin z grupy B, a zatem orzechy, mięsa i produkty zbożowe

– cynk i selen, które znajdziemy głównie w rybach

– magnez, który znajdziemy w kakao, orzechach, zielonych liściach warzyw i pełnych ziarnach zbóż

– żelazo – ten pierwiastek znajdziemy w mięsach, szpinaku czy orzechach

– siarkę, którą znajdziemy w produktach zawierających białko

Taka zbilansowana dieta z pewnością wzmocni paznokcie, ale gdy płytka paznokcia jest bardzo zniszczona – potrzebujesz znacznie większych dawek witamin na paznokcie. Czym wzmocnić paznokcie szybko i skutecznie? Najlepiej sprawdzą się suplementy diety o naturalnym składzie, które zawierają zestaw witamin i minerałów typowo wzmacniających paznokcie, a także włosy. Szczególnie ważna jest zawartość niedoborowych pierwiastków – cynku i selenu, których bardzo często z dietą nie dostarczamy w wystarczających ilościach. Warto także zadbać o wysoką podaż biotyny. Ponadto paznokcie doskonale wzmocnią ekstrakty ziołowe, takie jak wyciąg z bambusa czy skrzypu polnego. Wszystkie te cenne składniki znajdziesz w suplemencie diety Hair Formula marki Cheers, która dostarcza wyłącznie suplementów diety jakości clean label. Hair Formula nie zawiera żadnych syntetycznych dodatków, a jedynie wysokie dawki doskonale przyswajalnych związków odżywczych. Teraz już wiesz, czym wzmocnić paznokcie – dieta, suplementacja i pielęgnacja zewnętrzna zdziałają cuda.

Sprawdź już teraz: https://cheers.com.pl/hair-formula-wzmocnienie-porost-wlosow/