Coolsculpting to nieinwazyjny zabieg medyczny wykorzystujący nowoczesną technologię chłodzenia, w celu bardzo skutecznego likwidowania tkanki tłuszczowej, bez potrzeby uszkadzania skóry i pozostałych tkanek. Nowoczesna technologia zamrażania krystalizuje wyłącznie komórki tłuszczowe, które w naturalny sposób wydalane są przez organizm

Coolsculpting – największe zalety

Największą zaletą zabiegu jest bardzo szybka procedura i niesłychanie krótki okres rekonwalescencji, zwłaszcza jak porówna się coolsculpting z konkurencyjnymi zabiegami. W profesjonalnej klinice, takiej jak np. Medistica w miejscowości Kraków, typowy zabieg trwa mniej niż godzinę, a co najważniejsze, po jego zakończeniu pacjencji mogą bez żądnych większych problemów powrócić do swoich codziennych zajęć. Pierwsze efekty coolsculptingu, mogą być widoczne już po pierwszej wizycie, należy jednak pamiętać o tym, że pełne rezultaty będzie można zaobserwować dopiero kilka miesięcy od wykonania zabiegu. Bardzo dużą zaletą zabiegu jest także fakt, że rezultaty są w 100% naturalne. Konkurencyjne metody usuwania tkanki tłuszczowej takie jak np. fale radiowe, lasery, operacje chirurgiczne mogą niestety zostawiać widoczne ślady i blizny na ciele.

Jak wygląda tradycyjny zabieg?

Profesjonalny zabieg coolsculptingu nie wymaga żadnych wcześniejszych przygotowań. Pacjenci po rzetelnej konsultacji kwalifikacyjnej, bez żadnych większych problemów mogą przystąpić do zabiegu. Coolsculpting jest bezbolesnym zabiegiem, który nie wymaga żadnego znieczulenia i co najważniejsze jest w 100% nieinwazyjny (nie naruszana jest bariera skóry). W zabiegu tym, części ciała, z których ma być usunięty tłuszcz, zasysane są specjalnym aplikatorem próżniowych, którego wygląd do złudzenia przypomina końcówkę odkurzacza. Przy trudno dostępnych częściach ciała, stosuje się specjalistyczne końcówki. Głównym zadaniem aplikatora, jest bardzo dokładnie przetrzymanie skóry między dwoma chłodzącymi panelami. Urządzenie wyposażone jest w nowoczesne czujniki, które monitorują nie tylko czas trwania zabiegu, ale przede wszystkim jego prawidłowy przebieg. To właśnie czujniki odpowiadają za bezpieczne i skutecznie niszczenie komórek tłuszczowych. Po zakończeniu pracy aplikatora, zamrażane części ciała są rozmasowywane.

Jak reaguje ciało po zabiegu?

U pacjentów, którzy skorzystali z dobrodziejstwa coolsculptingu, stwierdza się trwałe rezultaty przez okres do minimum 6 miesięcy od wykonania zabiegu. Efekty zabiegu mogą utrzymać się trwale wyłącznie przy właściwej kontroli kaloryczności. Zamrożone komórki tłuszczowe w leczonych częściach ciała są stopniowo usuwane w trakcie naturalnego procesu metabolicznego naszego organizmu. U niektórych pacjentów, zmiany mogą być widoczne już po trzech tygodniach od wykonania zabiegu. Największe efekty można zaobserwować zazwyczaj po upływie 2 miesięcy od wykonania coolsculptingu. Organizm przeciętnego pacjenta, powinien regularnie wypłukiwać komórki tłuszczowe przez okres sześciu miesięcy.

Kto nie powinien skorzystać z zabiegu?

Osoby, które mają przepuklinę pępkową, powinny unikać wykonywania zabiegu na brzuchu. Uważać muszą także kobiety w ciąży, osoby z implantami i chorzy na schorzenie Reynauda. Przeciwwskazaniem do wykonywania zabiegu jest także przepuklina pachwinowa, żółtaczka typu C oraz nadmierna wrażliwość na zimno. Pacjenci, którzy w ostatnim czasie, przebyli mniej lub bardziej skomplikowane operacje w obszarze zabiegu, powinny skonsultować się najpierw z lekarzem.

Czy warto skorzystać z zabiegu?

Rezultaty coolsculptingu nie są tak szybkie i tak bardzo widoczne, jak na przykład w liposukcji, ale jest to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie dla tych osób, które chcą uniknąć nieprzyjemnego bólu i co najważniejsze ograniczyć do minimum ryzyko pojawienia się komplikacji. Zabieg ten jest także doskonałą propozycją dla wszystkich tych osób, które chcą uniknąć długiego czasu rekonwalescencji, które niestety bardzo często powiązane są z tradycyjnymi zabiegami chirurgicznymi. Technologia zamrażania komórek tłuszczowych może obecnie pochwalić się bardzo dobrą skutecznością.

http://medistica.com.pl/?page_id=23