Czy wchodząc na dowolną stronę internetową dostrzegłeś kiedyś charakterystyczną zieloną ikonkę kłódki? Taki symbol świadczy o tym, że dana witryna jest zabezpieczana poprzez certyfikat SSL. W praktyce, możesz zatem śmiało korzystać z niej do woli, a nawet podawać bez jakichkolwiek obaw o wykradnięcie danych, swoje personalia, numery konta bankowego i realizować transakcje online. Nie ma ani jednego odnotowanego przypadku, w którym doszłoby do przechwycenia czyichś informacji poufnych ze strony chronionej przez SSL! Na samym bezpieczeństwie jednakże nie koniec. Posiadanie SSL a co za tym idzie szyfrowanie przesyłu wiadomości między użytkownikiem strony a serwerem witryny zapewnia również szereg innych zalet, o których więcej dowiesz się z dalszych fragmentów.

Sto procent wiarygodności

Często brak charakterystycznego znaczka kłódki wskazującego na szyfrowanie danych poprzez SSL zniechęca bardziej ostrożnych internautów i nie ma się co dziwić, biorąc pod uwagę fakt, jak częste są dzisiaj rozliczne formy przestępstw związanych z phishingiem czyli wykradaniem danych. Inwestycja w opisywany tu certyfikat od firm typu Hekko, która proponuje rozległą gamę różnych wariantów SSL, pozwala nie tylko zapewnić pełne bezpieczeństwo poprzez zwiększenie poziomu zabezpieczeń, ale także przesądza o wiarygodności strony www. Skoro ktoś wydał pieniądze na SSL, to znaczy, że dana witryna jest pewna, realnie prowadzona a jej właściciel należy do osób odpowiedzialnych, mających świadomość tego, jak wielkim zagrożeniem mogłoby się okazać przechwycenie czyichś personaliów w trakcie dokonywania transakcji online. Warto również dodać, że mimo, iż certyfikat SSL teoretycznie nie jest narzucony dla każdej strony, stanowi niezbędny wymóg stawiany przez Payment Card Industry Data Security Standard. A zatem, w wielkim skrócie mówiąc- nie ma płatności w sieci bez certyfikatu SSL.

Wzrost zaufania ze strony klientów

Potencjalny konsument decydujący się na skorzystanie z określonej witryny www, z pewnością będzie bardziej pozytywnie nastawiony, jeżeli zobaczy, iż strona jest chroniona przez SSL. To potwierdza jej wiarygodność, a tym samym pozwala na to, żeby wzbudzać zaufanie i chętniej wybierać w razie zapotrzebowania akurat ten sklep internetowy.

Skuteczne zabiegi SEO

Nawet wybitny specjalista z dziedziny szeroko rozumianego pozycjonowania nie jest w stanie uzyskać aż tak dobrych wyników swojej pracy, gdy ma do czynienia ze stroną niechronioną przez certyfikat SSL jak gdyby przyszło mu pozycjonować serwis zabezpieczony przez szyfrowanie przesyłu danych. Jeżeli zatem chcesz wyprzedzić konkurencję rynkową, nie zwlekaj – zainwestuj w odpowiedni rodzaj SSL. Do strzał w dziesiątkę dla wszystkich próbujących zaistnieć na rynku, tym bardziej w przypadku zupełnie nowych serwisów dopiero rozpoczynających funkcjonowanie w sieci.